Ajuntament de Tavernes de la Valldigna

T'escoltem

Històric d'Alcaldes

ALCALDES ETAPA DEMOCRÀTICA INICIADA A PARTIR DE LA CONSTITUCIÓ ESPANYOLA DE 1978

CORPORACIÓ

ALCALDE

FORMACIÓ POLÍTICA

  INICI  

ACABAMENT

OBSERVACIONS

I

1979/1983

Eduardo Bononad Sala

Partit Comunista d’Espanya

21-04-1979 

23-05-1983

   

II

1983/1987

Partit Comunista d’Espanya PCPV

23-05-1983

30-06-1987

   

III

1987/1991

José Escrihuela Vidal

Partit Socialista Obrer Espanyol

30-06-1987

15-06-1991

   

IV

1991/1995

Eduardo Bononad Sala

Esquerra Unida del País Valencià

15-06-1991

12-01-1993

(Renuncia)

 

E. Joan Escrihuela Vidal

13-01-1993

23-01-1993

En funcions

 

Joaquim Altur Grau

23-01-1993

17-06-1995

Elegit en la sessió del Ple de 23 de gener de 1993

 

V

1995/1999

Eugenio Pérez Mifsud

Partit Popular

17-06-1995

03-07-1999

   

VI

1999/2003

03-07-1999

14-06-2003

   

VII

2003/2007

14-06-2003

16-06-2007

   

VIII

2007/2011

Manuel Vidal Almiñana

16-06-2007

11-06-2011

   

IX

2011/2015

Jordi Juan i Huguet

 Jordi Juan i Huguet

Bloc Nacionalista Valencià

11-06-2011

 03-07-2015    

X

2015/2019

Compromís per Tavernes de la Valldigna: Compromís

03-07-2015

   

Si voleu consultar els alcaldes anteriors, des de 1820 fins ara, cliqueu ací.

Ajuntament de Tavernes de la Valldigna 2012 · Tots els drets reservats
Plaça Major, 1 · 46760 València · TLF. 96 282 40 15 · FAX. 96 282 20 27
Avís legal